Home > wystawy > THE TRIP / Tomek Kopcewicz

wystawy

W 11. Europejską Noc Muzeów Open Gallery otworzyła wystawę malarstwa Tomasza Kopcewicza, który sięgnął, gdzie wzrok nie sięga, zanurzył się w odmętach artystycznej wyobraźni i przeniósł swe niezwykłe wizje na płótna z najnowszego cyklu „The Trip”. Inspiracją do stworzenia intrygującego, wielobarwnego świata rodem z podziemi była dla niego wycieczka do Wieliczki oraz zasłyszana historia Rafała Wszoły i Adama Algierskiego, którzy spędzili 24 dni uwięzieni w opuszczonej kopalni. 

Zapraszamy do zmierzenia się z tym misternie wykreowanym, podziemnym światem. W plątaninie ciemnych korytarzy można się zgubić, ale można także zobaczyć niesamowite kształty. W mroku własne myśli bywają największym sprzymierzeńcem, ale i najzacieklejszym wrogiem. Ścieżka, którą proponują obrazy Tomasza Kopcewicza, jest tylko sugestią, gdzie należy się skierować. Tu każdy musi polegać na sobie.

Przed Państwem "The Trip", czyli wystawa najnowszych, intrygujących obrazów Tomasza Kopcewicza, które zachwycają szerokim wachlarzem barw i śmiałością wydobywanych na światło dzienne wizji.