Home > wystawy > „Podróż z tangiem w tle” - Martta Węg

wystawy

Autorką wystawy prezentowanej w Open Gallery pod hasłem „Podróż z tangiem w tle…” jest Martta Węg, dla której tango jest drugą, po malarstwie, pasją. Inspiracje do wystawy zrodziły się w czasie podróży artystki do Argentyny.

 

"Tango jest moją drugą, po malarstwie, pasją. Milongi stały się areną do obserwacji ludzi i samej siebie. Nagle znalazłam się w miejscu, z którego było już bardzo blisko do tanga w Buenos Aires i Patagonii. To tam, przemierzając kolejne kilometry, nie rozstawałam się ze szkicownikiem. Codziennie zapisywałam nowe tonacje, rysowałam zaskakujące struktury, chciałam zatrzymać tamto światło... Obserwowałam ludzi. A tango... było obecne. W Buenos Aires było wszędzie: na ulicy, w klubach, w sklepach... Potem, już w nieskażonej cywilizacją Patagonii, zaczęło pojawiać się w cieniu natury. Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy na końcu świata, w El Calafate, na samym południu Ameryki Południowej, usłyszałam je w starej żółtej taksówce! Z Argentyny wróciłam z głową pełną malarskich pomysłów... Oto one, z tangiem w tle..."

 Martta Węg

 

Martta Węg urodziła się w 1978 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Studiowała na Wydziale Malarstwa  Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie w 2002 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesor Barbary Szubińskiej. Uprawia malarstwo sztalugowe. Jest autorką 22 wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą m.in. we Francji i Holandii. Brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych polskich i zagranicznych, m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych.