Home > wystawy > MY WAY / Leszek Harasimowicz

wystawy

Ponad 30 obrazów Leszka Harasimowicza - uznanego polskiego malarza, ucznia prof. Janusza Kaczmarskiego - zaprezentowano podczas wystawy „My Way”. W Open Gallery wystawiono prace artysty inspirowane podróżami do Wenecji i Wietnamu oraz martwe natury i kobiece portrety. Znalazły się wśród nich najnowsze obrazy oraz kilka starszych prac artysty.

Dla Leszka Harasimowicza najważniejsza jest zmiana, ciągłe poszukiwanie formy, nowych środków wyrazu, motywów i tematów. To artysta, który nie chce stać w miejscu, konsekwentnie wypełnia pustkę. Idąc własną drogą, rejestruje czas, który przeminął bezpowrotnie. Zatrzymuje go w przedmiotach martwych natur, w śladzie obecności człowieka w najbardziej egzotycznych miejscach, w jego przeżyciach.

Leszek Harasimowicz urodził się w 1959 roku w Wałczu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. J. Kaczmarskiego. Prace artysty wystawiane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i zagranicą, m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech i Japonii. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. wyróżnienie na 5 Biennale Małych form Malarskich w Toruniu (2003) oraz wyróżnienie w konkursie BoldBrush Painting Competition w USA.