Home > wystawy > Meble z materiałów recyklingowych w Radiu Szczecin!

wystawy

Kable, drewniane i plastikowe szpule po kablach, szafki elektroenergetyczne, pianki i złączki - to tylko niektóre materiały, z których Monika Szpener i Piotr Ledóchowski stworzyli kilkanaście artystycznych obiektów użytkowych takich jak fotele, kanapa, ławki, stoliki oraz lampy. Artyści wykonali te niekonwencjonalne meble z materiałów recyklingowych, pozyskanych w hali produkcyjnej firmy kk-electronic. Prace zaprezentowano podczas wystawy zorganizowanej przez galerię sztuki Moniki Krupowicz Open Gallery w studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin w dniach 2-15 sierpnia. Wystawie towarzyszył koncert Damiana Ukeje z zespołem.

Projekt przygotowany we współpracy z firmą kk-elektronic jest pewnego rodzaju połączeniem nauki, biznesu i sztuki. Rzeźbiarka Monika Szpener i projektant wnętrz Piotr Ledóchowski stworzyli niekonwencjonalne meble z różnego rodzaju odpadów i materiałów recyklingowych, pozyskanych z hali produkcyjnej firmy kk-electronic. Nowe obiekty, dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów, są trwałe i estetyczne. Prace - oprócz ciekawej formy plastycznej i nietypowego użycia materiałów – mają również charakter użytkowy. Tworzą obiekty artystyczne, wtórujące współczesnemu designowi - nowoczesne i ciekawe siedziska, lampy czy stoły, które zaskakują odbiorcę pomysłem oraz prostym i estetycznym wykonaniem.

Monika Szpener – artystka-rzeźbiarka, ur. 1979 r. w Starogardzie Gdańskim, obecnie mieszka i pracuje w Szczecinie. W 2003 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – kierunek: Rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych. W 2011 r. otrzymała tytuł doktora z zakresu sztuk pięknych na w/w uczelni. Artystka jest autorką wielu wystaw indywidualnych w kraju, uczestniczyła także w zagranicznych wystawach zbiorowych i międzynarodowych projektach. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Ledóchowski  - projektant wnętrz, ur. w 1970 r. w Szczecinie. W 1998 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz, uzyskując dyplom w pracowni prof. Leszka Wajdy. Jest autorem wielu aranżacji wnętrz zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i lokalach usługowych. Na dorobek artystyczny architekta składają się aranżacje wnętrz m.in. Willi Sarny w Międzyzdrojach, Pałacu w Podstolicach, sieci kawiarni Rosenthal w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście czy Salonu Mody Brancewicz w Szczecinie. Projektował także wnętrza poza granicami kraju, m.in. w Hiszpanii.

W artystyczne, recyklingowe meble Piotra Ledóchowskiego wyposażone zostało także tymczasowe studio Radia Szczecin podczas regat Tall Ship Reces 2013.