Home > wystawy > „Kobiety ubrane w marzec” - Park Hotel

wystawy

Na powitanie wiosny, która nieprzypadkowo jest kobietą, Open Gallery we współpracy z Hotel Parkiem zorganizowała wystawę pod hasłem "Kobiety ubrane w marzec". Prezentowano na niej twórczość czterech malarzy współczesnych: Katarzyny Szydłowskiej, Michała Candera, Kasi Swinarskiej oraz Elżbiety Kisiel-Gładkowskiej.

Kobiety od wieków są inspiracją dla artystów. Od czasu średniowiecza aż do czasów współczesnych różne style i kierunki w malarstwie znajdowały odbicie w portretach kobiet. Obrazy prezentowane podczas wystawy odzwierciedlały różnorodność malarskiego stylu oraz artystycznej wyobraźni w przedstawianiu kobiet. 

Katarzyna Szydłowska. Studia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie w latach 1992-1997. Uczennica Ewy Pełki, Dariusza Mlądzkiego, Zbysława Maciejewskiego, Franciszka Starowieyskiego i Jerzego Dudy-Gracza.  Dyplom w pracowni Antoniego Fałata w 1997 r. W ciągu dekady od ukończenia studiów wystawiała  w całej Polsce, a także w Chicago, Nowym Jorku, Amsterdamie, Kolonii, Dusseldorfie, Hamburgu, Londynie.

Michał Cander. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1983-1988 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - specjalizacja z malarstwa w pracowni prof. Janusza Kaczmarskiego. W latach 1989 i 1991 był stypendystą Ministra Kultury i Sportu, a w 1990 Wojewody Bydgoskiego. Prace znajdują się w zbiorach Muzeum we Włocławku, Muzeum w Grudziądzu, BWA w Bydgoszczy, AMU Center w Kopenhadze oraz w wielu zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (USA, Niemcy, Wlk. Brytania, Finlandia, Austria, Włochy, Francja, Japonia).

Elżbieta Kisiel-Gładkowska. Artysta-plastyk, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych), Wydział Projektowania Ubioru. Malarstwo w pracowni profesora Z. Głowackiego. Od wielu lat zajmuje się:  malarstwem we wszystkich technikach (przede wszystkim: olej, pastel, tempera, akwarela), rysunkiem projektowaniem odzieży, kostiumów teatralnych, scenografii i sztuki użytkowej oraz aranżacją wnętrz. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Kilkaset prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i publicznych.

Kasia Swinarska. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Specjalizację z litografii robiła w pracowni prof. Czesława Tumielewicza, - dyplom w 1993r. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce, Finlandii i Niemczech. Indywidualne wystawy litografii - w Gdańsku, w Zurychu i w Sopocie.