Home > wystawy > EMANACJE / Artur Trojanowski

wystawy

Kilkadziesiąt obrazów uznanego i cenionego w Polsce i zagranicą artysty Artura Trojanowskiego, zaprezentowaliśmy w wyjątkowej przestrzeni wystawowej filharmonii w Szczecinie. Wśród wystawianych prac znalazły się najnowsze obrazy z cyklu „Emanacje", który przyniósł malarzowi uznanie krytyków i miłośników sztuki. Wernisaż odbył się 6 kwietnia.

Prace z cyklu „Emanacje” prezentują pejzaże, które można określić jako osobistą wizję atmosfery krajobrazu, jakiej nadano formę stanów energetycznych. Tworzenie obrazów do cyklu Trojanowski zaczyna od obserwacji miejsc, z których każde zawiera inny ładunek energetyczny. Dzięki artystycznej wnikliwości wyczuwa ich wibracje i określa barwy, a następnie przenosi na płótno w formie płaskich powidoków, migoczących plam o zatartych granicach. 

 

Artur Trojanowski - ur. w 1968 r. w Łodzi. Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi, dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego w 1993 r. oraz dyplom malarstwa w pracowni prof. Jacka Bigoszewskiego. Zajmuje się malarstwem, filmem, instalacją. Od 2005 roku jako Bob Dewolai tworzy Grupę „Art. Spożywcze” oraz Pracownie Antyreklamy. Obecnie mieszka i pracuje w Lanckoronie. Swoją twórczość prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce – m.in. w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy Galerii Bielskiej BWA – a także w Danii, Francji, Niemczech i na Ukrainie. Wielokrotny laureat konkursu „Obraz Roku” miesięcznika Art & Business (w latach 2002, 2003, 2005).