Home > wystawy > DEEPLY IN SILENCE / Marzena Ślusarczyk, Tomasz Kołodziejczyk

wystawy

Malarstwo zatopione w chwili. Odtworzone z hipnotyzującą precyzją obiekty i postaci zanurzone w ciszy, która otacza je jak w grudce bursztynu znalezionego na piaszczystej plaży. Milczenie jest namacalne jak gęsta, przeźroczysta masa, która konserwuje kształt i formę na tysiąclecia. Ale to nie jest pustka pochłaniająca osoby i przedmioty. Tam czai się coś intrygującego, niepokojącego, jakieś zjawisko, które dopiero nastąpi i które dopiero się stanie i wypełni. W momencie, w którym patrzymy, chwila zostaje zatrzymana jak kadr na celuloidowej taśmie filmowej. Opowieść z tego filmu odwiniemy sami. Jej początek i ciąg dalszy. Na razie delektujemy się chwilą, kontemplujemy moment, dotykamy bezruchu, jesteśmy wciągani w otchłań... deeply in silence.


 

Marzena Ślusarczyk - ur. w 1976 r. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Andrzeja Dyakowskiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska w latach 2001/2002. Finalistka konkursu „Obraz roku 2003” oraz XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku.

Tomasz Kołodziejczyk – ur. w 1976 r. w Szczecinie. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Andrzeja Dyakowskiego. Stypendysta Ministra Kultury w latach 2001/2002. Finalista m.in. 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, 25. Festiwalu Malarstwa Współczesnego oraz konkursu Strabag Artward International, Wiedeń.