Home > wystawy > ART RESCUE + / wystawa zbiorowa

wystawy

Art Rescue - wystawa zbiorowa w formie targów sztuki

Artyści: Marta Bożyk, Jarosław Eysymont, Wojciech Koniuszek, Tomasz Kopcewicz, Roża Kordos, Mariola Landowska, Marcin Laszczak, Halina Nowicka, Robert Olszowski, Kaja Solecka, Katarzyna Zwolińska, Leszek Żegalski, Jowita Żychniewicz.

Po tym, jak świat się zatrzymał, aby ruszyć na nowo, zrozumieliśmy, że jesteśmy już inni i nic nie będzie takie samo. Te kilka miesięcy bezruchu i powszechnej uważności pozwoliły każdemu bez pośpiechu przyjrzeć się samemu sobie. Może wybrać to, co okazuje się w nas najlepsze? Może oddać to, co dostawaliśmy do tej pory? Gesty solidarności, pomoc bez oczekiwania wzajemności, mobilizacja dla drugiego człowieka, współczucie. Im więcej było wszędzie izolacji, tym więcej rodziło się zainteresowania i inicjatywy.

Sztuka próbowała przeżyć czasy zarazy, znajdując dla siebie drogę do odbiorców przede wszystkim online. Ale już ludzie sztuki nie mogli przeżyć tego czasu online, ponieważ świat w realu mierzy się także pieniędzmi. Dzisiaj wracamy do Państwa ze sztuką, ale to nie ona jest najważniejsza, a przesłanie, z którym otwieramy naszą wystawę. Artyści jak nigdy potrzebują odbiorców. Weźmy ich sztukę do siebie, aby mogli dalej robić to, do czego zostali powołani przez swój talent i przeznaczenie.