Home > sztuka dla biznesu > "Wnętrze Miasta" - malarstwo i fotografia w Inlogic

sztuka dla biznesu

Ponad 20 obrazów Wojciecha Koniuszka i Michała Candera – utalentowanych malarzy współczesnych – oraz kilkadziesiąt fotografii autorstwa Roberta Stachnika i Marcina Korneluka zaprezentowano podczas trzeciej edycji wystawy „Wnętrze miasta” zorganizowanej przez Open Gallery we współpracy z firmą Inlogic i Fundacją Akademia Sztuki. Motywem łączącym wszystkie prace był Szczecin, a ekspozycji towarzyszył występ Olgi Lisińskiej i muzyków z Fundacji Akademia Sztuki. Wystawa odbyła się w hali firmy Inlogic. 

 „Łączymy sztukę i biznes i pokazujemy nieodkryte miejsca Szczecina, które zmieniają się dzięki przedsiębiorczym szczecinianom. Wędrujemy z obrazami po mieście, zwiększając liczbę odbiorców sztuki” – mówi Monika Krupowicz, właścicielka Open Gallery, kuratorka wystawy.

Trzecia edycja wydarzenia „Wnętrze Miasta” odbyła się w hali firmy Inlogic, czyli we wnętrzu Szczecina, które do tej pory nie było powszechnie otwarte - na ulicy Basenowej, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie dźwigów portowych firma Inlogic projektuje i instaluje systemy do inteligentnych domów. Sztuka była prezentowana w przestrzeni, w której przenikają się duch tradycyjnego przemysłu morskiego z duchem technologicznej rewolucji.