Home > sztuka dla biznesu > Sztuka i design z odzysku w kk-electronic

sztuka dla biznesu

Kable, drewniane i plastikowe szpule po kablach, szafki elektroenergetyczne, pianki i złączki - to tylko niektóre materiały, z których artyści Monika Szpener i Piotr Ledóchowski stworzyli kilkanaście artystycznych obiektów użytkowych tj. fotele, kanapa, ławki, stoliki oraz lampy. Artyści wykonali te niekonwencjonalne meble z materiałów recyklingowych pozyskanych w hali produkcyjnej firmy kk-electronic. Akcja artystyczna zainicjowana przez Open Gallery odbyła się z okazji rozszerzenia działalności kk-electronic i otwarcia w Szczecinie nowej stacji produkcyjno-testowej.

Niezwykłe meble z recyklingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i prezentowane były nie tylko w hali produkcyjnej firmy kk-electronic, ale także podczas wystawy w studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin, w tymczasowym studiu Radia Szczecin na Wałach Chrobrego podczas regat Tall Ship Reces 2013 oraz podczas wystawy "Recykling Design" na 22. Targach "Wszystko dla domu" w hali MTS. Zaprezentowano je także księżnej Danii podczas wizyty duńskiej pary książęcej w Szczecinie.

 

 30.jpgMonika Szpener - artystka-rzeźbiarka. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na kierunku Rzeźba Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracownik naukowo-dydaktyczny na kierunku Wzornictwo Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie. Zajmuje się szeroko rozumianą rzeźbą  i działaniami przestrzennymi, tworząc interdyscyplinarne instalacje i obiekty czy prace typu site-specific i re-design. Zrealizowała szereg dedykowanych projektów artystycznych m.in. dla Remondis w Szczecinie, kk-elektronic, Kompanii Piwowarskiej Poznań czy Eko-Punktu Warszawa. Jest również autorką wielu rekonstrukcji rzeźbiarskich m.in. Portretów Hakenów i  Matki Ziemi na cmentarzu centralnym w Szczecinie czy rzeźb Adama i Ewy z Doliny Miłości (Krajnik/Szwedt). Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestniczka festiwalów artystycznych w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Swoje prace prezentowała na festiwalach zagranicznych (m. in. Miami, Detroit, Berlinie i Monachium) oraz krajowych (Łódź, Katowice, Warszawa, Poznań). 

 

Piotr Ledóchowski.jpgPiotr Ledóchowski - projektant wnętrz. Urodzony w 1970 r. w Szczecinie. W 1998 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz, uzyskując dyplom w pracowni prof. Leszka Wajdy. Jest autorem wielu aranżacji wnętrz zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i hotelach i lokalach usługowych. Na dorobek artystyczny projektanta składają się aranżacje wnętrz m.in. Willi Sarny w Międzyzdrojach, Pałacu w Podstolicach, sieci kawiarni Rosenthal w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, Open Gallery Moniki Krupowicz czy Salonu Mody Brancewicz w Szczecinie. Projektował także wnętrza poza granicami kraju, m.in. w Hiszpanii. Wraz z artystą-malarzem Wojciechem Koniuszkiem stworzył wielkoformatowe obrazy w publiczno-biurowej przestrzeni Technoparku Pomerania. Jest także autorem kilkunastu artystycznych mebli użytkowych wykonanych z materiałów recyklingowych, które powstały w ramach akcji artystycznej towarzyszącej otwarciu w Szczecinie nowej inwestycji firmy kk-electronic. Meble prezentowane były m.in. Księżnej Danii.