Home > sztuka dla biznesu > Plener malarski z okazji 20-lecia CALBUDU

sztuka dla biznesu

Ponad 140 obrazów namalowanych przez 17 uznanych artystów z Polski i zagranicy to efekt dwutygodniowego I Pleneru Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Powstałe w jego trakcie prace wystawiane były w Galerii Kapitańskiej oraz na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Plener wraz z ekspozycjami poplenerowymi zorganizowała galeria sztuki Open Gallery z okazji 20-lecia działalności Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD.

Spotkanie tak licznej grupy uznanych malarzy współczesnych stworzyło znakomitą okazję do sportretowania Szczecina i pokazania miasta jego mieszkańcom. Inspiracją artystyczną dla uczestników pleneru było przede wszystkim ciekawe i malownicze położenie Szczecina oraz zabudowa miasta sąsiadującego z rozległymi akwenami wodnymi. W trakcie dwóch tygodni artyści namalowali łącznie 143 obrazy, za pośrednictwem których starali się odpowiedzieć na pytanie: "Jaki jest Szczecin między nami?". Powodowani atmosferą, klimatem i otoczeniem ukazali na swych płótnach miejskie impresje i całą swoją różnorodność warsztatu artystycznego, przeżywania estetycznego oraz postrzegania świata. Każdy z zaproszonych malarzy ukazał Szczeci inaczej. Zgromadzone malarstwo nie pokazuje tylko wprost architektury miasta, ale oddaje jego klimat, barwę i nastrój.

W penerze udział wzięło 17 zaproszonych artystów: Iwo Birkenmajer, Michał Cander, Przemysław Cerebież-Tarabicki, Kirill Datsouk, Jarosław Eysymont, Tomasz Klimczyk, Tomasz Lubaszka, Adam Marczukiewicz, Magdalena Micek Jakubowska, Ryszard Miłek, Lidia Molinski, Halina Nowicka, Alojzy Osada, Mira Skoczek Wojnicka, Anna Wojsznis, Maciej Woltman oraz Wojciech Zieliński.