Home > aktualności > THE TRIP / Tomek Kopcewicz

aktualności

Open Gallery zaprasza do zmierzenia się z misternie wykreowanym światem rodem z podziemi, w podróż do miejsca nie do końca realnego. W plątaninie ciemnych korytarzy można się zgubić, ale można także zobaczyć niesamowite kształty grot i formowanych latami stalaktytów. W mroku własne myśli bywają największym sprzymierzeńcem, ale i najzacieklejszym wrogiem. Ścieżka, którą proponują obrazy Tomasza Kopcewicza, jest tylko sugestią, gdzie należy się skierować. Tu każdy musi polegać na sobie i sam zdecydować, czy wyjdzie z Hadesu jak Herakles, czy jak Orfeusz.

Przed Państwem "The Trip", czyli wystawa najnowszych, intrygujących obrazów Tomasza Kopcewicza, które zachwycają szerokim wachlarzem barw i śmiałością wydobywanych na światło dzienne wizji.

 

Tomek Kopcewicz
THE TRIP

21 maja - 21 czerwca 2016 r. 

 

 

12928389_949293968525528_7061615209387948303_n.jpg

 

Tomasz Kopcewicz - ur. w 1974 r. w Kamieniu Pomorskim. Absolwent ASP w Gdańsku, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Włodzimierza Łajminga (2002 r.) oraz Pracowni Intermediów prof. Witosława Czerwonki. Od 2002 r. rezydent Gdańskiej Kolonii Artystów na terenach postoczniowych, gdzie współtworzył artystyczną grupę „Znajomi Znad Morza". Zajmuje się malarstwem i realizacją prac wideo. Obecnie mieszka w Warszawie. Prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, warszawskiej Kordegardzie, Zachęcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Galerii Sztuki Współczesnej BWA we Wrocławiu czy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Laureat polskiej edycji festiwalu One Minute Films (Gdańsk - 2006) oraz Biennale Malarstwa „Bielska Jesień" (Galeria Bielska BWA – 2005).