Home > aktualności > EMANACJE / Artur Trojanowski

aktualności

Zapraszamy Państwa do przeżycia niezwykłego doświadczenia z pogranicza malarstwa i projekcji, czyli sztuki tworzenia iluzji i przewidywanych abstrakcji. Tę przestrzeń pogranicza wypełnia Artur Trojanowski, wizualizując w swoich obrazach czystą energię - zjawisko o tyle fascynujące, o ile pozostające poza konkretnym miejscem i czasem. 

Artysta pokazuje energię w obrazie, posługując się autorskim i wysublimowanym językiem plastycznym. Nieregularne płaszczyzny, pozacierane kształty naturalne, napięcie w obrazie reguluje natężeniem koloru i światła. Sztuka ta jest mocno impresywna i poddaje odbiorcę stałej konieczności osobistych reakcji. Trudno to wytłumaczyć, ale obrazy Trojanowskiego pulsują jak pulsar - obiekt astronomiczny w odległej mgławicy Kraba. Tak jak pulsar wysyła w niewielkich odstępach czasu impulsy promieniowania elektromagnetycznego, tak obrazy te emitują uniwersalną energię życia. 

 

Artur Trojanowski

EMANACJE

6 kwietnia - 7 maja

 

Artur Trojanowski - ur. w 1968 r. w Łodzi. Absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi, dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego w 1993 r. oraz dyplom malarstwa w pracowni prof. Jacka Bigoszewskiego. Zajmuje się malarstwem, filmem, instalacją. Od 2005 roku jako Bob Dewolai tworzy Grupę „Art. Spożywcze” oraz Pracownie Antyreklamy. Obecnie mieszka i pracuje w Lanckoronie. Swoją twórczość prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce – m.in. w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy Galerii Bielskiej BWA – a także w Danii, Francji, Niemczech i na Ukrainie. Wielokrotny laureat konkursu „Obraz Roku” miesięcznika Art & Business (w latach 2002, 2003, 2005).